Co obnáší půjčka pro OSVČ?

Tento typ půjčky je přímo uzpůsoben pro osoby samostatně výdělečně činné, jedná se o podnikatele a živnostníky, většinou o finanční poradce, kadeřnice, řemeslníky apod. Pro tyto subjekty je často problém získat půjčku s nízkým úrokem u bankovní instituce bez pravidelného příjmu. Většinou se jedná o nutnou finanční dotaci, která je potřeba na další rozvoj, jelikož bez těchto investic může podnikání stagnovat nebo dokonce klesat. Bankovní instituce vyžadují doložení dlouhodobě platného vysokého měsíčního příjmu, což je pro malé podnikatele nereálné. Proto jich mnoho využívá právě nebankovní půjčky. 

Na co si dát pozor u půjčky pro OSVČ?

Při tak vysoké půjčce u nebankovní instituce je potřebná velká obezřetnost v rámci podmínek poskytnutí půjčky, jako jsou výška úroků a všech doprovodných poplatků. Hlavní body smlouvy, na které se musíte zaměřit, jsou např. úrok, možnost předčasného splacení, možnost prodloužení či změny splátky, různé sankce a poplatky za vyřízení a vedení půjčky.

Podnikáte a řešíte nenadálou finanční situaci? Požádejte si u nás o půjčku a nechte našeho úvěrového specialistu zodpovědět veškeré Vaše dotazy.

 

zadost osvc  zadost zamestnanec